TDR met sterke bezetting naar NK junioren
28 June
Team Distance Runners
Posted by:
CASTRICUM – Team Distance Runners (TDR) zal komend weekend met een groot aantal atleten meedoen aan de Nederlandse Kampioenschappen junioren A/B in Bergen op Zoom. Traditioneel nemen de TDR-atleten op de loopnummers altijd een aantal medailles mee naar huis. Ook dit jaar kent de ploeg een aantal kanshebbers en zijn er ook atleten die gezien de vorm waarin ze verkeren voor een leuke verrassing kunnen gaan zorgen.
Op de 1500m bij de jongens A is Tom Wiggers (18) de grote favoriet. Hij staat met zijn beste seizoenstijd van 3.49.01 als eerste geplaatst. Wiggers weet van vorig jaar, toen hij in de finale onfortuinlijk ten val kwam in de slotronde, dat deze plaats geen garanties biedt. “Ik ben mede door vorig jaar erg gebrand op de titel, maar besef me terdege dat het niet makkelijk gaat worden”. De belangrijkste concurrenten voor Wiggers zullen Roel van Opdorp en Luc Schout zijn.
Ook Sven van der Vliet (17) zal op de 1500m in actie komen. Hij wordt gezien als een outsider voor een medaille alhoewel zijn voorbereiding niet vlekkeloos verliep. Hopelijk weet hij komend weekend de juiste vorm te pakken te krijgen.
Op de 800 meter bij de jongens A zal Tjerk Conijn (foto) in actie komen. De 19-jarige Krommenieër kan met een persoonlijk record van 1.53.67 als kandidaat voor een medaille worden gezien. Conijn combineert een goed tactisch inzicht met een zeer scherp eindschot en dat komt goed van te pas in de vaak tactische NK-finales.
Brian Bulgac (18) staat op de 5000m bij de jongens A met de snelste tijd (15.07.00). Bulgac is een talentvolle duatleet met lopen als sterkste onderdeel. Bulgac mist echter ervaring op de baan en daarom is het afwachten of hij de verwachtingen waar kan maken.
Bij de jongens B zijn Alwin Groen (17) en Wesley Pauel (15) outsiders voor een medaille op de 3000m. Beiden zouden qua plaatsing, respectievelijk vierde en vijfde, buiten het podium vallen, maar vooral Pauel maakte de laatste weken indruk door bijna wekelijks een persoonlijke record te lopen. Groen wist tijdens de NK indoor in februari de bronzen medaille te winnen.
Bij de meisjes A mag wel wat verwacht worden van Esther Schipper (18) op de 3000m. Zij staat met haar 10.28.09 tweede op de plaatsingslijst. Schipper bewees afgelopen week met een ruim persoonlijk record van 4.42.63 op de 1500m goed in vorm te zijn. Schipper: “Het gaat de laatste weken erg goed. Ik heb bewust naar dit weekend toegewerkt en heb veel zin om te knallen.”
Bij de meisjes B is Margriet Berkhout (15) uiteraard een favoriete voor een medaille op de 1500m. Ondanks dat Berkhout dit jaar de crosstitel en indoortitel wist te winnen, heeft Jessie Fairley dit jaar ruim sneller gelopen op de 1500m. Berkhout: “Ik ben dit keer niet de grote favoriete, maar toch wil ik er alles aan doen er nog een derde titel bij te halen dit jaar.”
Van Helen de Loor (400m meisjes B), Leon Koch (1500m jongens B) en Jelmer Bosma (800m en 1500m jongens B) mag een finaleplaats worden verwacht. Verder maakt Jasper van der Ploeg een stormachtige ontwikkeling door. De 17-jarige Van der Ploeg sloot zich in april aan bij de jeugdopleiding van TDR zonder enige noemswaardige ervaring in de atletiek. Zijn niveau is nu al hoog genoeg om voor een finaleplaats te gaan op de 800m en/of 1500m bij de jongens B.
Opvallende afwezige bij de meisjes A is Manon Kruiver (18). Zij liep na het NK cross de ziekte van pfeiffer op en hoewel zij inmiddels de draad weer heeft opgepakt in de trainingen, wil het begeleidingsteam alle tijd nemen voor herstel en opbouw van haar conditie. Om die reden is zij begin deze week met een aantal teamgenoten afgereisd naar Sankt Moritz voor een drieweekse trainingsstage. Kruiver wist dit jaar de crosstitel en indoortitel 1500m te winnen.