Ronald Schröer Nederlands Kampioen 10.000m

15 June

Team Distance Runners

Posted by:

UTRECHT - Ronald Schröer heeft gisteravond in Utrecht de nationale titel op de 10.000m veroverd. De TDR-atleet wist bovendien een persoonlijk record te lopen van 29.35.65. De 39-jarige Marco Gielen was opnieuw strijdvaardig, maar moest in de slotfase zijn meerdere erkennen in Schröer. Robert Ton completeerde het podium en doorbrak voor het eerst in zijn carrière de magische barrière van 30 minuten.

Zoals verwacht was het Marco Gielen die direct na het startschot het tempo voor zijn rekening nam. Het was duidelijk dat de routinier zijn voordeel wilde halen uit een hard aanvangstempo en vrijwel direct scheidden de drie favorieten zich van de rest van het deelnemersveld. Na een 3km-doorkomsttijd van 8.50 stapt Gielen naar buiten om zijn concurrenten de kop over te laten nemen. Schröer neemt de koppositie over, maar laat het tempo terugzakken. Dit ter ongenoegen van Gielen, want een ronde later pakt de Belfeldenaar de kop weer terug. Een steekspel, wat gedurende de wedstrijd meerdere malen plaatsvond. "Ik liet het tempo bewust terugzakken, omdat ik wist dat Marco dan ongeduldig zou gaan worden. Hij wilde er graag een harde race van maken", analyseert Schröer.

Terwijl Schröer en Gielen het tactische spel uitvechten komt Robert Ton na 6km in de problemen. Ton: "Het was echt overleven. Ik wilde graag onder de 30 minuten. Toen ik merkte dat het wel erg veel langzamer ging kon ik gelukkig mezelf herpakken."
Met nog een paar rondes te gaan plaatst Schröer een splijtende demarrage die Gielen niet kan beantwoorden. "Ik merkte dat Marco het zwaar had, want ik zag hem hevig grimassen en roggelen. Toen besloot ik er volledig voor te gaan." Met een slotkilometer van 2.45 weet de atletenhuisbewoner voor het eerst in zijn carrière Nederlands Kampioen bij de senioren te worden. "Super gaaf. Ik heb hier lang naar uitgekeken. Na de Chicago Marathon heb ik door mijn hielspoorblessure enige tijd niet kunnen lopen. Ik ben weer volledig hersteld en ondanks dit euvel maak ik toch weer mooie stappen. Ik heb nu ontzettend veel zin in de stage van Sankt Moritz en om me voor te bereiden op de Amsterdam Marathon", aldus Schröer.
 
Robert Ton knokt voor een podiumplaats en dankzij twee snelle laatste rondes weet hij nog tot op een seconde van de moegestreden Gielen te finishen. Met een tijd van 29.52.97 wordt een gekoesterde droom werkelijkheid. "Grappig. Ik heb altijd gezegd dat mijn carrière geslaagd zou zijn als ik bij de mannen hoor die onder de 30 minuten hebben gelopen. Dit is natuurlijk fantastisch, maar ik wil voorlopig nog niet stoppen. Ik ben nog wel van plan om deze mooie progressie door te zetten."

Christian de Lie, Yennick Wolthuizen, Wesley Pauel en Pip Tesselaar eindigden respectievelijk als tiende (31.13.04), elfde (31.16.91), twaalfde (31.25.82) en dertiende (31.32.31). Voor Yennick Wolthuizen betekende dat een mooi persoonlijk record. Wesley Pauel had stiekem gehoopt op de EJK limiet, maar een voortvarende start moest hij bekopen waardoor al snel duidelijk werd dat de limiet er niet meer inzat.