Van Malderen, Wiggers en Lenaarts: drie schitterende pr’s op 1500m

31 May

Team Distance Runners

Posted by:

NIJMEGEN - De Nijmegen Global Athletics (NGA), georganiseerd door het atletenmanagementbureau Global Sports Communication, heeft door de jaren heen een reputatie op de loopnummers (800,1500 en 3000m) opgebouwd. Voor veel internationale atleten is de NGA een opbouwwedstrijd, voor de Nederlandse toppers en subtoppers betreft het een ideale kans op snelle tijden. Op het fantastische Nederlandse record van Miranda Boonstra op de steeplechase na, bleven echt  snelle winnende tijden in de 2009 editie echter uit. Op de startlijst stonden 11 TDR-atleten. Vier  liepen er een prachtig pr, twee  verrichtten haaswerk, maar daarnaast waren er ook een aantal mindere optredens. Zonder twijfel werden de grootste successen op de 1500m geboekt, waar Kristof van Malderen, Tom Wiggers en Raika Lenaarts alle drie op schitterende wijze hun pr verbraken.

800m

De 800m dames stond voor TDR in het teken van de seizoensstart van Machteld Mulder. Mulder heeft wat blessureleed gekend en moest haar thuiswedstrijd, de Flynth Recordwedstrijden, vorige week nog aan zich voorbij laten gaan. In overleg met coach Ton Baltus werd gekozen voor een test over 600m, waarvoor haaswerk in de A-race op 1.30 een goede mogelijkheid was. Na een opening van 59.5 seconden kwamen tussen 500 en 600m twee atletes Mulder voorbij, en na 1.31 op 600m zat het werk voor de TDR-atlete erop. Mulder: "Ik heb helemaal geen klachten meer en kan gelukkig binnenkort zelf weer wedstrijden lopen. De limiet (voor de EK onder 23 jaar, red.) moet geen probleem zijn."

In de mannen B-race kwam Addis Riet tot 1.52.26, zijn tweede tijd ooit en slechts 1.3 seconden boven zijn toptijd vorige week in Hoorn. Riet: "Ik ben al minder wisselvallig dan vorig seizoen. Ook op de trainingen wil ik graag constanter worden en op de EJK moet ik er dan echt staan." In de C-race was Paul Boon de grote pechvogel. Al vroeg in de wedstrijd werd hij op de hielen getrapt, liep daarbij verwondingen op en liep de race grotendeels op ‘anderhalve spike'. Hij kwam mede hierdoor niet verder dan 1.55.28.

1500m

De 1500m bracht in Nijmegen een aantal mooie successen voor TDR. In de vrouwenrace toonde Raika Lenaarts eens te meer aan dat ze veel progressie heeft geboekt dit seizoen. Niet alleen leerde ze van de fouten in Koblenz, maar ook mentaal is ze sterker geworden. Coach Guido Hartensveld: "In Koblenz was Raika echt pissig op zichzelf; ze besefte dat ze zichzelf tekort had gedaan door het zo slecht af te maken. Nu bleef ze juist heel rustig, juist toen de eerste ronde (65 seconden, red.) te hard ging en was ze in de slotfase heel overtuigend." Met 4.16.77 haalde de 1500m-loopster een flinke hap van haar pr af. Manon Kruiver blies zich op met een te harde opening, zakte in de tweede ronde door het veld heen en liep vervolgens eenzaam naar een slechte 4.37.57.

De 1500m mannen was het spektakelstuk van de avond, met op papier een sterk veld dat aan elkaar gewaagd was. In de A-race liep Kristof van Malderen een uitstekende wedstrijd. Na een snelle opening van 56 seconden viel de wedstrijd in het middendeel enigszins stil, maar met een snelle laatste 300m van 43 seconden snelde de TDR'er naar een prachtig pr: 3.40.41. Van Malderen: "Dit is mijn nieuwe basisniveau. Ik heb mezelf ten doel gesteld tenminste twee keer dit seizoen onder de 3.40 te lopen, dus als ik straks 20 keer boven de 3.40 loop ben ik niet tevreden. Maar vandaag was de race echt zalig. Ik ben dit seizoen vooral sneller en sterker geworden. Die extra power komt me van pas in de opening van 56 seconden, de versnellingen die ik kan plaatsen en natuurlijk in de eindsprint." Trainingsmaat Tom Wiggers liep zich in de B-race naar het podium. Na haaswerk van teamgenoot Bouke Ontstenk was het Wiggers zelf die initiatief nam om het tempo weer op te voeren. Wiggers: "We kwamen in 2.01 door en ik wilde in de derde ronde het tempo wel weer wat opvoeren. Bij de bel kwamen de Keniaan en Ugandees over me heen en het was mooi om met hun voor de overwinning te strijden." De TDR-atleet miste uiteindelijk op 67 honderdsten de winst, maar verbrak wel zijn pr: 3.44.86. Snelste Nederlander was Guus Janssen in de A-race (3.43.08) en derde Nederlander werd Rene Stokvis (3.46.39) die eveneens in de A-race startte.

 

3000m

Op de 3000m kwam Michel Butter zich een week voor de Eurochallenge 10.000m testen. Hierin werd opnieuw duidelijk dat de 23-jarige Beverwijker nog niet in de gewenste vorm steekt. Hartensveld: "Dat hadden we natuurlijk graag anders gezien, maar Michel heeft door allerlei omstandigheden een trainingsachterstand opgelopen en het is duidelijk te zien dat hij nog niet scherp is." Het jonge talent Abdi Nageeye pakte, na de 5000m in Koblenz, wederom de overwinning op Butter, die als tweede finishte. In de race deden beide atleten het nodige tempowerk, maar Nageeye was zeer overtuigend in de slotronde. Hij won in 8.07.64 tegenover de matige 8.11.94 van de TDR-atleet. Butter: "Dat gaat nog spannend worden op de NK 5.000m want die eindsprint van Abdi is niet kinderachtig. Maar ik ga er alles aan doen om die titel binnen te halen." Over de Eurochallenge is Butter realistisch in zijn kansen: "Mijn pr op de baan is 29.09 en ik wil in ieder geval onder de 29.00 lopen. Alles daaronder is mooi meegenomen. Maar dit zijn wel de wedstrijden die ik nodig heb." Het vierde pr van de avond werd genoteerd door Wesley Pauel, die zijn beste tijd uit 2007 met 12 seconden aanscherpte tot 8.33.76.