TDR Atleet Peter Res breekt definitief door in de wegatletiek

05 October

Team Distance Runners

Posted by:


BREDA ? TDR-atleet Peter Res is afgelopen zondag tijdens de Bredase Singelloop met een fabuleus persoonlijk record van 1.06?16 definitief doorgebroken in de Nederlandse wegatletiek.

Res, die de afgelopen maanden al goed op dreef was met eerst Pr? s op de 5 en 10 kilometer en twee weken terug met een 25ste plaats overall in de sterke Dam tot Damloop, bevestigde hiermee zijn zeer goede keus voor de lange afstand.

Voorheen bekend als Nationale subtopper op de 1500 meter besloot hij aan het einde van het vorige jaar over te stappen naar de langere baanafstanden (5 en 10 kilometer) en voornamelijk de wegatletiek. Een eerder sterk optreden in de halve marathon van Egmond 2002 (1.07) had Res tot het inzicht van zijn lange afstand mogelijkheden gebracht. Op de 1500 meter bleek, volgens eigen zeggen, de rek eruit te zijn met een sterk Pr van 3?47. Een jaar na het besluit is hij dus terug bij de Nationale subtop, alleen lijkt hij, met zijn jonge leeftijd van 25 jaar voor de lange afstand, op dit onderdeel nog zeker niet op zijn top.

Res startte de wedstrijd scherp en kwam al snel in een groep met vele Nederlanders waaronder Stan Rijken, Michiel Otten en Jan Willem Schaar. Ondanks het hoge tempo, zware hagelbuien en uitgevallen klokken voor tussentijden kon hij het tempo redelijk gemakkelijk volgen. Met nog 2 kilometer te gaan was de groep nog steeds zeer omvangrijk en benutte Res zijn 1500 meter verleden optimaal. Met een enorme ?jump? in de laatste kilometer liep hij naar de 16de plaats overall en was daarmee de 4de Nederlander. Jeroen van Damme was snelste Nederlander in een snelle 1.02?48. Kamiel Maase was onderweg naar een gelijke prestatie, maar moest vlak voor het einde de strijd staken na een plotseling opkomende blessure. Of hiermee voor Maase zijn Marathon optreden over 2 weken in Amsterdam in gevaar komt is nog onbekend.