Zilver voor Barbara Zutt op WK Duathlon

30 May

Team Distance Runners

Posted by:


GEEL ? Barbara Zutt is bij de WK duathlon in het Belgische Geel tweede geworden in de categorie vrouwen onder 23. Na een spannende strijd hoefde zij alleen de Belgische Miek Vyncke voor te laten. Bij de dames senioren viel Suzanne Wiertsema helaas uit door een valpartij tijdens het fietsen.

Voor Zutt was dit WK het belangrijkste doel van het seizoen. Ze begon de wedstrijd dan ook al gelijk zeer aanvallend. De eerste run wist ze gelijk al bij het merendeel van het deelnemersveld weg te lopen. Alleen haar belangrijkste concurrent Miek Vyncke en een Hongaarse konden het tempo volgen. Na een volgende aanval van Zutt moest in de laatste twee kilometer ook de Hongaarse lossen.

Zutt en Vyncke begonnen samen aan het fietsen. Omdat er gestayerd mag worden werd er vooral tactisch gefietst; de twee vrouwen wilden allebei niet te veel op kop fietsen. Hierdoor kon een groep van zeven aansluiting vinden en begonnen ze met negen aan de laatste run. Zutt en ploeggenoot Fangmann wisselden beiden scherp, waardoor de twee Nederlandsen nummer ??n en twee in de wedstrijd lagen. Miek Vyncke wist echter het gat te dichten. Na 3 kilometer lopen plaatste Zutt nog een aanval en kon zij een voorsprong nemen van ongeveer 30 meter. Ook nu wist Vyncke echter weer terug te komen en gesteund door het thuispubliek wist zij de laatste kilometer nog een versnelling te plaatsen. Zutt kon dit niet meer pareren en moest genoegen nemen met een tweede plaats. Ploeggenote Fangmann eiste de derde plak voor zich op.

?Ik heb alles gedaan om sterk aan de start te verschijnen, ik heb alles gegeven in deze wedstrijd, maar Miek was gewoon beter vandaag. Ik ben superblij met het zilver?, aldus Zutt.

TDR ploeggenote Suzanne Wiertsema was minder fortuinlijk. Na een middelmatige eerste run kon ze bij het fietsen veel goedmaken; ze was teruggekomen in de kopgroep. Toen sloeg het noodlot echter toe: door de regen was de weg glad geworden en Wiertsema raakte betrokken bij een valpartij. Na haar hersenschudding van drie weken geleden bleef ze hevig geschrokken twee minuten in de berm zitten. Ze heeft het fietsen nog afgemaakt, maar is daarna uit de wedstrijd gestapt. Gelukkig valt het lichamelijk letsel mee, maar de teleurstelling om de verloren wedstrijd is er niet minder om.