Nederlandse titel en toptijd voor Selma Borst tijdens Fortis City-Pier-City Loop

19 March

Team Distance Runners

Posted by:

DEN HAAG- Selma Borst van TeamDistanceRunners heeft in een absolute toptijd van 1.11.23 de Nederlandse titel op de Halve Marathon veroverd. Ze versloeg tijdens de Fortis City-Pier-City Loop onder andere Nadja Wijenberg en Kristijna Loonen. Borst eindigde in het totaalklassement op de vijfde plaats en gezien het sterke deelnemersveld in Den Haag was dat een geweldige topprestatie. Teamgenoot Christian de Lie liep ook een ruim persoonlijk record met een tijd van 1.06.49 uur.

Voor Borst was de Fortis City-Pier-City Loop, door de IAAF (wereld atletiek federatie) in de hoogste klasse ingedeeld, een grote internationale uitdaging. Naast Lissabon, Berlijn, Parijs, Udine en Milaan heeft ook Den Haag de status ??n van de beste internationale Halve Marathons wereldwijd te zijn. Dat de 21-jarige TDR-atlete in een veld met internationale toppers als vijfde eindigt, haar persoonlijk record met 4minuten verbetert, de WK limiet voor de Halve Marathon loopt ?n de Nederlandse titel opeist, is dan ook een prachtig resultaat.
Borst ging aanvallend en gretig van start en nestelde zich voorin de kopgroep. Tot het zeven kilometerpunt wist de TDR-atlete zich daarin staande te houden maar moest uiteindelijk passen. ?Het was super gaaf om zolang in de kopgroep mee te draaien. Gelukkig kon ik, nadat ik gelost was, aanpikken bij Ronald en hield ik de eerste atleten constant in zicht?, zegt Borst. Teamgenoot Ronald Schr?er moest namelijk wegens buikkrampen tot tweemaal toe het parcours verlaten en nam bij terugkomst Borst op sleeptouw. Net voorbij het 16 kilometerpunt naderde Nadja Wijenberg tot zeer dichtbij. ?Toen moest ik echt aan de bak?, lacht Borst. De laatste paar kilometers maakte Borst haar opmars richting de kopgroep en een podiumplaats op de internationale trede was op dat moment niet onmogelijk. Het podium haalde de Castricumse niet, maar uiteindelijk gaf ze slechts vijftien seconden toe op de Hongaarse Aniko Kalovic, die afgelopen zomer nog Olympisch finaliste was op de 5000meter. De race werd gewonnen door de Keniaanse Mary Ptikany in een tijd van 1:10.16 uur.
TDR-atlete Femke Klous heeft na een lange periode van blessureleed de opgaande lijn weer te pakken. De marathonloopster raffelde de Halve Marathon af in een tijd van 1:21.21 uur en dat was ruim twee minuten sneller dan haar tijd in Schoorl.

De 1:06.49 tijd van Christian de Lie was voor coach Hartensveld een prestatie om trots op te zijn. ?Ongelooflijk veel respect voor een jongen die al van jongs af aan bezig is met het hardlopen en nog altijd veel progressie weet te boeken?, aldus Hartensveld. De Lie eindigde binnen het Nederlands Kampioenschap als zevende en in het totaalklassement 35e.
Jody Tesselaar kwam enige tijd later als achtste Nederlander binnen en klokte een tijd van 1:09.44 uur.